زمان از شیر گرفتن کودک و درد سینه که چطور کودک را از شیر بگیریم

چطور کودک را از شیر بگیریم ؟

زمان از شیر گرفتن کودک و درد سینه پس از آن، از سوالاتی است همانند اینکه چطور کودک را از شیر بگیریم ذهن مادران شیرده رو به خودش مشغول کرده و امروز در تیم عکس تو عکس قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم.

از شیر گرفتن کودک معمولا کار ساده ای نیست چرا که جدای از شیر خوردن کودک، وابستگی هایی به مادر و آغوش او پیدا کرده است که به راحتی از آن دل نمیکنه.
ترک شیر خوردن بچه ها شرایط نگران کننده و پر استرسی برای اونهاست.
بعضی اوقات در دوره ی قطع شیردهی با لجبازی و پرخاشگری و بهانه گیری کودک مواجه می شید که باید صبر داشته باشید و سعی کنید حواس کودک رو با اسباب بازی و آغوش گرفتن و تفریح بردن پرت کنید. تعیین زمان از شیر گرفتن کودک اولین قدم برای کمک به مستقل شدن و اجتماعی شدن بچه هاست که اگر مادران نخواهند به موقع فرزندشون رو از شیر بگیرن و کودکشون بیش از ۲ سالگی شیر بخوره این احتمال در این کودکان وجود داره که شخصیت وابستگی به دیگران رو در فرزندشون تقویت کنند. پس بنابراین باید کودک رو به موقع از شیر گرفت.

زمان از شیر گرفتن کودک

از ۱۸ ماهگی تا ۲ سالگی بهترین زمانیه که میتوان برای از شیر گرفتن کودک اقدام کرد. اما بهتره تا ۲ سالگی شیردهی ادامه پیدا کنه، به علت ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن کودکان شیرخوار و احتمال ابتلا کودک به عفونت های میکروبی و آلرژی و آسم قبل از ۱۸ ماهگی بهتره شیردهی تا این زمان و یا بهتر از آن تا ۲ سالگی ادامه پیدا کنه.
ضمن اینکه تاکید همیشه شیرخوار در فصل گرم تابستان از شیر مادر محروم نشه.
·
حتما ببینید : ۱۱ ژست عکس کودک دختر با لباس عروس
·

چطور کودک را از شیر بگیریم ؟

بسیاری از مادران فکر میکنند اگر یک دفعه به شیر دادن خود پایان دهند هم خود و هم کودک کمتر اذیت میشوند اما با این کار هم مادران و هم کودک دچار مشکل میشوند. عشق و علاقه ی بی ریای کودک نسبت به مادر برای رفع نیاز عاطفی و روانی و رسیدن به آرامش وجود دارد اما به طور ناگهانی و با رفتار ضربتی و غلط این ارتباط قطع میشود و کودک را دچار شکست عاطفی تلخی میکنه.
این شکست عاطفی در فرآیند زندگی کودک تاثیر منفی می گذارد
این رفتار غلط مادر در ارتباط با این موضوع و نحوه و زمان از شیر گرفتن کودک ممکنه در ظاهر نتیجه بخش باشه و کودک دیگه شیر مصرف نکنه اما باعث برهم خوردن حوزه روانی کودک میشه
اگر ندونیم که چطور کودک را از شیر بگیریم امکان داره اختلالاتی جون وسواس، پرخاشگری ، گاز گرفتن و… در رفتار کودک در آینده ایجاد بشه.
زمان از شیر گرفتن کودک و درد سینه که چطور کودک را از شیر بگیریم
پس چطور کودک را از شیر بگیریم ؟

نحوه صحیح از شیر گرفتن کودک به روش های زیر است ؟

۱٫ برای از شیر گرفتن کودک و درد سینه نداشتن بعد از آن، ابتدا دفعات شیردهی رو
کم کنید یعنی به جای یک یا دو وعده شیر مادر از غذا های مفید استفاده کنید.
۲٫ برای از شیر گرفتن کودک چون ارتباط بدنی کودک و مادر کم میشود ممکنه
کودک دچار اضطراب و استرس بشه و بهانه گیری کنه در این زمان شما باید وقت
بیشتری برای کودک بگذارید و با او بازی کنید تا از استرس و اضطراب کودک کم بشه.
۳٫ صبور باشید ممکنه در مراحل اولیه رشد کودک اختلالی ایجاد بشه و کودک مضطرب
بشه و به مادر بچسبه یا بیش از سایر مواقع گریه کنه اما بعد از مدتی کودک دوباره
بهبود پیدا میکنه پس با ملایمت و آرامش کودک رو همراهی کنید.
·
·
۴٫ کودک بعد از ۶ ماهگی دفعات کمتری در شب نیاز به تغذیه از شیر مادر داره پس مادر میتونه وعده های شبانه رو کم کنه و از وابستگی های کودک بکاهه.
۵٫ سعی کنید بر اساس زمانی که حساسیت کودک در آن موقع برای خوردن شیر کمتره شروع کنید.
۶٫ برنامه همیشگی روزانه رو عوض کنید و اگر در محل خاصی به کودک شیر می دادید از این محل دیگر استفاده نکنید تا کودک به یاد شیر خوردن نیوفته.

از شیر گرفتن کودک و درد سینه

بعد از شیر گرفتن کودک و درد سینه داشتن طبیعی و از درد های معمول مادر هست،
تورم سینه ها ، سفت و نا صاف بودن ، کاهش پرولاکتین که موجب افسردگی و بروز تب و مسدود شدن مجرای شیری و ورم آن ها به دلیل وجود شیر باقی مانده عوارض دردناک است که بعد از شیر گرفتن کودک پیش می آید مخصوصا اگر در زمان ناگهانی باشد. که اگر این امر آرام آرام باشد کمک میشود به مادر تا بدن مادر تولید شیر را کاهش دهد و باعث تنظیم بدن مادر شود.
·
·
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید